У США будинки з деревами у дворі сумарно дорожчі на $31 млрд

11 октября 12:24RSS feed nk.org.ua

У США приватні будинки з деревами у дворі виявились сумарно дорожчими за нерухомість без озеленення на 31,5 мільярда доларів, пише 3BL Media.

Дослідники вивчили американський ринок нерухомості на замовлення некомерційного благодійного екологічного фонду Arbor Day.

За їхніми даними, загальна сума доданої вартості житла завдяки деревам становить 31,5 мільярда доларів. Міські лісопосадки мають найважливіший вплив на якість життя в Техасі, Флориді, Північній Кароліні, Міссісіпі, Алабамі, Пенсільванії, Каліфорнії, Вірджинії та Луїзіані.

Дерева підвищують добробут людей, котрі живуть поруч з ними, завдяки здатності очищати повітря і поглинати вуглекислий газ, охолоджувати вулиці, давати притулок диким тваринам і навіть знижувати рівень злочинності.

За інформацією лісової служби Мінсільгоспу США, деревні насадження в житлових кварталах щорічно забезпечують суспільству екологічну вигоду на понад 73 мільярди доларів.

В інших дослідженнях йдеться, що більша кількість зелених насаджень в районі проживання створює міцнішу соціальну згуртованість, підвищує рівень фізичної активності людей і покращує когнітивний розвиток дітей.

У книзі Чарльза Монтгомері «Щасливе місто» йдеться, що у американських дворах з рослинністю частіше вирує життя, тоді як бетонні джунглі у порівнянні здаються «вимерлими». Крім того, за статистикою правоохоронців, у будівлях, з вікон яких видніється трава і дерева, відбувається вдвічі менше злочинів. Чим менш «зеленим» був район, тим більше там зазначалося розбоїв, грабежів, убивств.

John Dou