У Швейцарії можуть ввести покарання для банкірів, якщо їх банк втратить гроші

29 мая 06:09NK

Швейцарські парламентарії після фінансових втрат Credit Suisse через крах фонду Archegos Capital Management і фінансової компанії Greensill Capital обговорюють введення штрафів для банкірів, пише Forbesз посиланням на Reuters. Швейцарія може переглянути систему, в рамках якої високопоставлені банкіри були «переважно недоторканними».

«Директора банків не беруть на себе відповідальність за свої дії, тому що в цьому немає потреби. Немає справжніх санкцій за погане управління», – заявив член парламенту Швейцарії від партії «зелених» Герхард Андрей. За його словами, скандали за участю Credit Suisse «від Мозамбіку до Greensill» завдають шкоди репутації Швейцарії.

Він запропонував провести реформу, яка передбачатиме, що «якщо щось піде не так, менеджер понесе відповідальність».

Пропозиції Андрея підготовлені за прикладом британської моделі регулювання, яка передбачає пряму відповідальність топ-менеджерів фінансової організації за її дії, зазначає Reuters. Швейцарські парламентарі обговорять пропозиції в найближчі дні.

Низка скандалів за участю Credit Suisse також привернула увагу швейцарського регулятора FINMA, якому складно штрафувати банкірів, оскільки за законом карати можна тільки керівників, які залучені в порушення безпосередньо, відзначає Reuters.

Представник FINMA заявив агентству, що регулятор вітає обговорення «оптимізації питань особистої відповідальності». Інші фінансові центри світу заходять у цих питаннях «значно далі Швейцарії», додав він.

На початку березня компанія Greensill Capital, яку кредитував Credit Suisse, оголосила про банкрутство. Банк був змушений заморозити $10 млрд, а Greensill Capital залишилася винна йому $140 млн.

Наприкінці березня про банкрутство оголосив хедж-фонд Archegos Capital Management, якій Credit Suisse надавав послуги прайм-брокера за операціями з деривативами. У квітні Credit Suisse оцінив свої втрати від краху Archegos в більш ніж $5 млрд.

Рада директорів Credit Suisse почала розслідування, в рамках яких планується «проаналізувати ширші наслідки» події, заявив Reuters представник банку. Крім того, банкіри Credit Suisse зіткнулися з розглядами в США і Великобританії через позики, надані Мозамбіку, нагадує Reuters.

Американські обвинувачі в минулому році заявили, що вивчають роль банку в справі про корупцію на $2 млрд через кошти, надані на розвиток берегової оборони Мозамбіку. Credit Suisse заявив, що співпрацює зі слідством.