У Раді зареєстрували законопроєкт про легалізацію приватних армій - депутатка

01 апреля 14:11NK

На поточному скликанні Верховної Ради зареєстровано законопроєкт, який має легалізувати діяльність приватних військових компаній.

Про це сказала в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла, повідомляє Укрінформ.

«У плані законопроєктних робіт на поточне скликання Верховної Ради такий законопроєкт є, він зареєстрований. Але чи готове до цього суспільство? Та й реалізація цієї ідеї теж під великим питанням», - сказала вона.

Водночас Безугла зазначила, що ще більше виникає сумнівів з легалізацією ПВК, якщо згадати, що парламент виявився не готовий підтримати законопроєкт, який регулює оборот короткоствольної зброї та пропонує більш ліберальні підходи до використання її населенням. «Тож, думаю, найближчим часом закон про ПВК ми не ухвалимо», - зазначила депутат.

Як повідомлялося, 24 березня СБУ повідомила, що викрила воєнізоване збройне формування, так звану приватну військову компанію. Її можливими організаторами СБУ назвала колишнього командира батальйону «Донбас», колишнього народного депутата Семена Семенченка та Євгена Шевченка, відомого як «позаштатний агент НАБУ». Також Печерський районний суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт до 24 травня екскомандира батальйону «Донбас» Анатолія Виногродського (позивний «Гал»), якого підозрюють у співучасті в організації приватної військової компанії Donbass Battalion Corporation, створеної ветеранами з батальйону «Донбас» на чолі з Семенченком. Йому інкримінують співучасть у створенні і керівництві незаконним воєнізованим формуванням.