У Раді готують звернення до світу у зв'язку з терактом в Оленівці - Стефанчук

01 августа 12:46Интерфакс-Украина

Керівництво Верховної Ради України готує звернення до міжнародної спільноти у зв'язку з умисним артилерійським обстрілом виправної установи в Оленівці Донецької області, внаслідок якого загинули українські військовополонені, повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук.

"Парламент обов'язково відреагує. Сьогодні-завтра буде опубліковано заяву від імені керівництва Верховної Ради України, в якій ми звернемося до всіх парламентів світу з тим, щоб не просто засудити, а прискорити всі питання, пов'язані з визнанням Російської Федерації країною-терористом, і допомогти Україні в розслідуванні цього злочину, щоб ці справи обов'язково дійшли до суду й винні у скоєнні цього теракту були покарані", - сказав спікер у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

За словами Стефанчука, це звернення, крім нього, підпишуть перший віцеспікер Олександр Корнієнко і заступниця голови ВР Олена Кондратюк.

29 липня в Генштабі ЗСУ повідомили, що збройні сили РФ здійснили прицільний умисний артилерійський обстріл виправної установи в Оленівці Донецької області, водночас заяви про нібито обстріли з боку Збройних сил України є відвертою брехнею і провокацією.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що метою удару російської армії по виправній установі в Оленівці Донецької області, де перебували українські полонені, є зрив домовленостей щодо їх обміну і спроба приховати дедалі більшу кількість свідчень про масштаби російських воєнних злочинів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав усіх партнерів жорстко засудити воєнний злочин РФ - обстріл колонії в Оленівці Донецької області й визнати РФ державою-терористом.

Українська прокуратура розпочала розслідування у зв'язку з обстрілом російськими військами колонії. За даними слідства, 29 липня 2022 року держава-окупант завдала удару по території виправної колонії №120. Унаслідок цього загинули близько 40 осіб, 130 дістали поранень.

John Dou