У Пущі-Водиці відкрили міжнародну школу для волонтерів

14 июля 06:54NK

Упродовж п’яти днів діти з восьми країн будуть навчатись, обмінюватись досвідом та у гарній компанії проводити дні.

Сьогодні, 13 липня, в оздоровчому таборі «Лідер», що у Пущі — Водиці, відкрилася друга міжнародна літня школа для волонтерів. Впродовж п’яти днів 25 дітей будуть відпочивати і паралельно навчатимуться свідомому волонтерству.

Організатором табору виступила Київська міська організація «Товариство Червоного Хреста України». А підтримала її у цьому КМДА з проєктом «Об’єднуємо країни — виховуємо лідерів».

«Впродовж довгого часу ми надійні партнери з „Червоним Хрестом“, тому нам приємно сьогодні разом з вами відкрити другу міжнародну літню школу для волонтерів. Тим паче проєкти, які налаштовані на розвиток молоді та вихованні лідерських якостей у дітей — важливі, бо допомагають знаходили інтеграцію, як в Україна, так і безперечно в Києві», — розповідає перший заступник директора Департаменту суспільних комунікацій Дмитро Рубан.

Він також додав, що Департамент суспільних комунікацій прикладає багато зусиль для розвитку громадянської просвіти в столиці. І як показник подарував дітям комунікаційну гру «Don’t stop! Be Kyiv».

«Гра виконує не тільки розважальну функцію, а й навчає дітей вирішувати проблеми міста й здобути практичні навички в активному житті своєї громади», — додає Дмитро Рубан.

Водночас голова київської міської організації «Товариство Червоного Хреста України» Тетяна Гоєнко підкреслила, що для громадських інституцій дуже важлива підтримка влади.

«Хоча б тому, що це надихає та ми бачимо, що нас цінують у місті. Безумовно без підтримки міста такі великі проєкти із залучанням дітей з-за кордону неможливі. А нам важливо об’єднувати досвід волонтерства у різних куточках світу й бути суспільно корисними будь-де», — зазначила Тетяна Гоєнко.

До табору залучили також студентів з університету ім. Богомольця, які займаються «червонохресною» роботою. Серед дітей є представники дев’ятьох країн, окрім України — Нігерія, Єгипет, Азербайджан, Китай, Палестина тощо.

«Вечірній Київ» поспілкувався з вожатим Максимом, який після тривалої карантинної перерви повертається до дітей.

«Я радий бути знову поруч із дітьми, яким потрібний ковток свіжого повітря після карантину. Зараз до всіх моїх доручень додались ще й перевірка миття рук, правила безпеки під час пандемії, але при цьому всьому важливо зберегти сенс перебування в таборі — легке перезавантаження після навчального року, майстер-класи та нові знайомства», — каже Максим.

Для дітей підготували проведення занять у школі згідно з напрацьованими рекомендаціями, робота в команді, вивчення основ управління проєктами. А також їх навчатимуть праці в умовах взаємної підтримки та справедливої критики. Вони братимуть участь в організації щоденного життя школи, поглиблено вивчатимуть українську та світову філософію, історії, міжнародне гуманітарне право. Їм проводитимуть практичні заняття з комунікацій, психології стосунків, запобігання булінгу. А також презентуватимуть заходи для ознайомлення з культурними цінностями України та держав, із яких прибули учасники.

«У зв’язку з ковідом, всі ми потребуємо нині допомоги — психологічної чи матеріальної. Соціально спрямований бізнес відтепер підтримує громадські організації й це приємно бачити», — додав «Вечірньому Києву» президент «Товариства червоного хреста України» Микола Поліщук.

Мария