У Нью-Йорку тимчасово перекрили вулиці, щоб створити нові громадські простори

29 мая 17:33NK

У Нью-Йорку тимчасово перекриють транспортний рух на 15 бульварах. Це дозволить розширити простір для пішоходів, закладів та культурних заходів, пише Аrchdaily.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо оголосив про запуск програми «Відкриті бульвари». У рамках проєкту створять десять багатоквартальних коридорів через п’ять районів міста. Нова ініціатива спрямована на стимулювання туристичної активності. Муніципалітет відзначить ці бульвари брендованими ліхтарними транспарантами та воротами біля входів, а також міськими меблями.

«Цього літа жителі Нью-Йорку заслуговують більше відкритого простору. “Відкриті бульвари” стануть класним місцем для обідів, їзди на велосипеді та культурних подій. Це змусить наші вулиці працювати на людей, а не тільки на автомобілі», – заявила заступниця мера Лаура Енглін.

Проєкт заснований на успішних ініціативах «Відкриті вулиці» і «Відкриті ресторани», які змінили міський простір. «Відкриті бульвари» також є частиною ініціативи Vision Zero – стратегії, спрямованої на скорочення числа загиблих в результаті дорожньо-транспортних пригод до нуля протягом десяти років.

У 2020 році у Нью-Йорку запровадили програму «Відкриті ресторани». Вона допомогла зберегти близько 90 тисяч робочих місць. В рамках ініціативи міська влада дозволила ресторанам розширювати посадкові місця до фасаду сусідніх будинків за умови, що власники будівель згодні на використання простору і зобов’язуються не стягувати за це плату.