У Києві планують надати статус пам’ятки близько 570 об’єктам культурної спадщини

26 декабря 09:45NK

Влада Києва у 2022-2024 роках планує розробити облікову документацію на близько 570 об’єктів культурної спадщини для надання їм статусу пам’ятки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

Зокрема міською цільовою програмою “Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2022-2024 роки” передбачено розроблення облікової документації на всі об’єкти культурної спадщини, що наявні та виявлені на даний час.

"Документацію на близько 300 об’єктів протягом 3 років заплановано здійснити науковими фахівцями КНМЦ за бюджетні кошти. Облікову документацію на близько 270 об’єктів мають розробити із залученням організацій та установ відповідно до вимог Закону “Про публічні закупівлі”. Кінцевим результатом є занесення цих об’єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України", - ідеться у повідомленні.

“Із занесенням об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та набуттям ними статусу пам’ятки забезпечується захист та створюються певні умови для збереження історико-культурного середовища Києва у всій різноманітності його видової належності: історії, археології, ландшафту, науки і техніки, архітектури та містобудування, монументального мистецтва та їх презентації, як невід’ємної частини культурного надбання міста”, - зазначили у КМДА.

John Dou