У Канаді Побудують Найбільший В Світі Завод З Виробництва Зеленого Водню

23 января 19:02NK

Німецький постачальник сталі Thyssenkrupp виграв грант на будівництво найбільшого заводу з виробництва екологічно чистого водню на території Канади. Як повідомляє CNBC, нове підприємство буде побудовано для енергетичної компанії Hydro-Quenbec. Об’єкт забезпечить щорічні поставки 11 тис. тонн зеленого водню для транспортного сектора Канади. Запуск підприємства запланований на кінець 2023 року.

За словами Самі Пелконена, гендиректора підрозділи Thyssenkrupp Chemical & Process Technologies, проєкт буде розташований в Варенні, Квебек, і буде орієнтуватися у виробленні водню тільки на поновлювані джерела енергії.

Технологія Thyssenkrupp покладається на масштабні промислові блоки електролізу. Останній розщеплює воду на водень і кисень – побічний продукт процесу. І на відміну від поширених систем з виробництва сірого і блакитного водню, зелена версія технології працює без викидів CO2. Для цього підприємство скористається енергетичними потужностями канадських гідроелектростанцій, які вже виробляють близько 59,6% електроенергії в країні.

Крім того, Thyssenkrupp буде використовувати нову конструкцію блоків проведення електролізу з можливістю розширення – в найближчому майбутньому комбінація з декількох установок дозволить збільшити енергомісткість до гігаватного рівня. Загальна виробнича потужність підприємства складе 11 100 метричних тонн зеленого водню в рік. Будівництво об’єкта вже почалося, а офіційний запуск системи відбудеться через два роки.

Днями Федеральний уряд Канади також опублікувало документ «Перша воднева стратегія Канади з 2020 по 2050 роки». У звіті описаний детальний план того, як Канада отримає доступ до нових водневих технологій та ключової мети – нульових викидів CO2 до 2050 року. Згідно з прогнозом уряду, до 2050 року зелений водень буде забезпечувати до 30% вироблення електроенергії по всій країні.