У Берліні алеї з соціалістичною забудовою та модерністському кварталу хочуть присвоїти статус ЮНЕСКО

12 июля 17:01NK

У Берліні пропонують присвоїти статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО монументальним житловим будинкам на Карл-Маркс-алеї та модерністським висоткам Ганзейського кварталу. Про це пише DW.

У 1950-х роках у східній частині Берліна виник широкий проспект, названий спочатку на честь Сталіна, але вже в 1960-х перейменований в Карл-Маркс-алею. Ансамбль житлових багатоповерхових будинків, який тягнеться на два кілометри, поєднує соціалістичний неокласицизм і традиції прусської архітектури.

У той же час у західній частині міста влада доручила архітекторам створити серед руїн новий житловий район, дизайн якого був орієнтований на майбутнє. Це історичний квартал міста. Під час Другої Світової війни був повністю зруйнований. До його відновлення були залучені архітектори Арне Якобсен, Вальтер Гропіус, Макс Таут, Альвар Аалто, Оскар Німейєр та Ле Корбузье.

Обидва архітектурні ансмаблі можуть поповнити список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Німеччині. Міський сенат Берліна вже відправив відповідний запит до міжнародної організації.

У 2008 році в список ЮНЕСКО вже були включені Берлінські квартали епохи модернізму – шість житлових комплексів 1913-1934 років. Більшість з них відноситься до часів Веймарської республіки і є втіленням ідей Баухаусу.

У Німеччині зараз налічується 46 об’єктів, включених в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Мария