Туристичні пляжі Шрі-Ланки вкрила нафта та пластикові уламки від корабля

28 мая 14:43NK

Пляжі та західне узбережжя острова Шрі-Ланка покрила нафта та уламки контейнеровоза, що загорівся біля її берегів ще 25 травня. Світлини популярного туристичного пляжу у місті Неґомбо викликали обурення у країні.

Як пише BBC, зареєстрований у Сінгапурі X-Press Pearl перевозив хімікати та косметику, загорівся і палав кілька днів.

Військово-морський флот Шрі-Ланки працює з індійськими військово-морськими силами та фахівцями з порятунку, щоб спробувати розв'язати цю проблему на тлі побоювань великої екологічної катастрофи. Якщо корабель потоне, сотні тонн нафти можуть витекти в море, що матиме негативний вплив на морське життя. За словами офіційних осіб, операції заважають бурхливе море і мусонні вітри.

Крім туристичного напрямку, основним заняттям для багатьох в Неґомбо є рибалка, що означає, що великий розлив нафти завдасть подвійного удару по місту. Хоча пляжі вже покриті маслом, нині серйознішою проблемою є сміття, яке переважно складається з крихітних пластикових гранул. Тепер воно поширилося на інші міста вздовж західного узбережжя Шрі-Ланки.

Голова Управління по захисту морського середовища Шрі-Ланки Даршана Лахандапура повідомила, що екіпаж "знав про витік азотної кислоти на борту судна ще до того, як воно увійшло в води Шрі-Ланки", і пожежі можна було б уникнути, якби вони діяли швидко. Офіційні особи подали скаргу в поліцію на капітана корабля, який був врятований разом з іншими членами екіпажу 25 травня.

X-Press Shipping — сінгапурська компанія, що володіє судном — підтвердила, що екіпаж знав про витік, але вони кажуть, що Катар і Індія відмовили їм у вирішенні покинути судно до того, як спалахнула пожежа. Новина про те, що Шрі-Ланка дозволила судну зайти в води країни після того, як дві інші країни йому відмовили, викликала гнів у соціальних мережах. Солдати почали очищення пляжів, але якщо корабель потоне, це буде набагато складніше завдання.

"Наш найкращий варіант — очистити пляж, і ми підозрюємо, що будь-яка операція з розчищення займе кілька тижнів, а то й місяців", — сказала Лахандапура.

Вона також повідомила місцевим ЗМІ, що офіційні особи почнуть перевіряти якість повітря і води на тлі побоювань, що пари з корабля можуть мати несприятливі наслідки для здоров'я жителів Шрі-Ланки.