Тривають інтенсивні дискусії щодо реалізації пропозиції стосовно залучення ООН та МКЧХ до евакуації цивільних з "Азовсталі" - Гутерреш

Тривають інтенсивні дискусії щодо втілення в реальність пропозиції щодо залучення ООН та Міжнародного комітету червоного хреста до евакуації цивільних із "Азовсталі", повідомив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

"Під час мого візиту до Москви президент Путін в цілому дав згоду на залучення ООН та Міжнародного комітету червоного хреста для евакуації цивільних з "Азовсталі". Сьогодні у нас із паном Зеленським була можливість обговорити це питання. Поки ми з вами говоримо, тривають інтенсивні дискусії щодо перетворення цієї пропозиції на реальність", - сказав Гутерреш на пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві в четвер.

Генсек наголосив на необхідності створення рятівного маршруту для мирного населення з Маріуполя.

"Ефективні гуманітарні коридори, локальне припинення бойових дій, безпечні маршрути для цивільних та постачань. Сьогодні жителі Маріуполя перебувають у відчаї і потребують саме такого кроку. Маріуполь - це криза в кризі. Тисячі громадянських потребують життєво важливої допомоги, багато людей похилого віку, хворих і людей з обмеженою мобільністю. Їм потрібен рятівний маршрут, щоб залишити це пекло", - зазначив він.

John Dou