Токіо не може наразі відмовитися від імпорту нафти РФ - міністр економіки Японії

Японія наразі не здатна припинити імпорт нафти РФ і приєднатися до планів ЄС впровадити ембарго на російську нафту, заявив японський міністр економіки Коїті Хагіуда журналістам у Вашингтоні.

"У Японії обмежені ресурси, і нам складно прямо зараз діяти разом із ЄС", - наводить у четвер його слова агентство "Кіодо".

Він зазначив, що з цього питання кожна країна має діяти, виходячи із власних сил. Проте, за його словами, Токіо хоче "рухатися в тому самому напрямі", що і президент США Джо Байден, який напередодні оголосив про відкритість США до нових санкцій проти Росії і плани обговорювати цю тему з партнерами із G7.

Хагіуда також сказав, що з метою зниження своєї енергетичної залежності від Росії Японія попросила США наростити виробництво зрідженого природного газу. Міністр уточнив, що в Токіо розглядають можливість видачі кредитів тим японським фірмам, які беруть участь в американських проєктах із виробництва зрідженого газу.

"Кіодо" нагадує, що в середу Хагіуда провів зустріч із міністром енергетики США Дженніфер Ґренголм та обговорював підтримку енергетичної безпеки на тлі ситуації навколо України. Крім того, відбулася зустріч держсекретаря США Ентоні Блінкена та радника з національної безпеки Японії Такео Акіба: на ній йшлося про співпрацю щодо санкцій проти Росії через розв'язану нею війну в Україні.

За даними Японської організації з розвитку зовнішньої торгівлі, у 2021 році на РФ припало 3,6% імпорту в Японію нафти та 8,8% імпорту зрідженого природного газу.

У середу глава Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄК у рамках шостого пакету санкцій проти РФ, що готується, вважає за необхідне заборонити імпорт усієї російської нафти в ЄС. Також агентство Bloomberg із посиланням на офіційних осіб ЄС повідомляло, що в ЄС розглядають можливість заборонити європейським компаніям надавати РФ послуги під час транспортування її нафти до третіх країн, зокрема страхування перевезень.

John Dou