Тимчасове перемир'я невигідне ні Україні, ні Європі – Подоляк

25 августа 09:33Интерфакс-Украина

Переговорний процес із Росією щодо припинення війни нині невигідний і для України, і для Європи, оскільки будь-яке тимчасове перемир'я означатиме продовження агресії з боку Російської Федерації в майбутньому. На цьому наголосив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв'ю німецькому виданню Bild, повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Переговорний процес сьогодні зафіксує тимчасове перемир’я у війні, яка не буде завершена. Відповідно, Російська Федерація вважатиме це перемогою й далі претендуватиме на просування своєї експансіоністської політики. Тому перемир’я зараз означатиме лише наступний етап війни через певний час", - зазначив він.

Подоляк також наголосив, що у разі такого неповного завершення війни до України не ризикнуть повертатися багато наших громадян, не прийдуть інвестиції. "Це буде "сіра зона", яка наростає і яка постійно тиснутиме на Європу. Європа буде змушена постійно інвестувати сюди великі кошти, щоб якось підтримувати цю територію в життєздатному стані. Це невигідно Європі у середньостроковій і довгостроковій перспективі", - вважає радник керівника Офісу президента.

На його переконання, Німеччині та іншим країнам ЄС переговорний процес сьогодні невигідний, оскільки це спровокує Росію на зухвалішу поведінку в економічному, політичному, дипломатичному планах.

Подоляк зазначив, що в Україні через війну суттєво знижується якість життя, і в Європі також спостерігатиметься певне погіршення. "Але це плата за таку інтенсивну війну, якої не було з часів Другої світової. І цю війну потрібно правильно закінчити, якщо ви не хочете платити весь час", – наголосив він.

Розпочати розмови про переговори з державою-агресором можна буде лише тоді, коли відбудеться крах останньої надії РФ дотиснути Україну військовим шляхом, переконаний радник керівника Офісу глави держави. "Лише після того, як Росія зрозуміє, що вона більше не зможе вести війну", – підсумував він.

John Dou