Таліби заявляють, що вони контролюють 85% Афганістану

11 июля 07:09NK

Представники “Талібану” заявили, що повстанська група мусульман-сунітів взяла під контроль 85% території Афганістану, а проблеми з доставкою ліків хвилюють міжнародну спільноту. Про це пише УНН з посиланням на Reuters.

Афганські урядовці відхилили твердження про те, що “Талібан” контролює більшу частину країни в рамках пропагандистської кампанії, розпочатої після виведення іноземних сил.

Але місцеві афганські чиновники заявили, що бойовики “Талібану”, осмілені виводом, захопили важливий район провінції Герат, де проживають десятки тисяч шиїтських хазарів. Торгінді, північне місто на кордоні з Туркменістаном, також було захоплено талібами за одну ніч, заявили представники афганських та талібських країн.

Сотні афганських співробітників служби безпеки та біженців продовжували втікати через кордон до сусідніх Ірану та Таджикистану, викликаючи занепокоєння у Москві та інших іноземних столицях щодо можливого проникнення радикальних ісламістів у Центральну Азію.

“Ми вживемо всіх заходів для того, щоб” Ісламська держава “не діяла на афганській території ... і наша територія ніколи не буде використана проти наших сусідів”, — сказав на прес-конференції один із чиновників “Талібану” Шахабуддін Делавар.

Він сказав, що “ви і все світове співтовариство, напевно, нещодавно дізналися, що 85% території Афганістану перейшло під контроль” Талібану.

Напередодні повідомлялося, що таліби атакували друге найбільше місто країни — Кандагар. За даними перепису 2016 року, в ньому проживають 614 тис. жителів. Однак пізніше в уряді країни заявили, що наступ бойовиків вдалося зупинити. Урядовим силам безпеки вдалося відбити у руху “Талібан” два райони країни.

Загострення внутрішньоафганського конфлікту почалося на фоні виведення з країни військ США та їхніх союзників по НАТО. “Талібан” почав масштабний наступ. За останню добу таліби в одному тільки вілаяті Кандагар захопили сім районів і два аванпосту.