Судова реформа Зеленського: Верховний суд відправив президентський закон на конституційну перевірку

08 октября 13:12RSS feed nk.org.ua

У п’ятницю, 8 жовтня, Верховний суд звернувся до КСУ з проханням перевірити на відповідність Конституції окремих положень закону щодо реформи Вищої ради правосуддя.

Даний документ, запропонований президентом Володимиром Зеленським, передбачає перевірку на добропорядність членів ВРП і змінює порядок притягнення суддів до відповідальності.

Рішення про його перевірку на конституційність під час засідання підтримали 129 суддів, ще 15 виступили проти.

У Верховному суді пояснили, що метою звернення до КСУ є бажання убезпечити судову реформу від порушень Конституції, щоб «кожна дія Етичної ради не оскаржувалася у суді» і робота ВРП не блокувалася.

За президентським законом, у складі Вищої ради правосуддя має бути автономний підрозділ дисциплінарних інспекторів, які будуть попередньо перевіряти подані на суддів скарги.

Крім того, буде створено Етичну раду, який перевірить всіх діючих членів ВРП і кандидатів на цю посаду. До неї увійдуть троє представників суддів і троє міжнародних експертів.

У разі, якщо член ВРП буде визнаний недобросовісним, то його повноваження призупинять до розгляду даного питання суб'єктом його висунення.

Вирішальний голос у таких питаннях буде за міжнародними експертами.

John Dou