США та Індія домовилися співпрацювати в оборонній сфері

25 сентября 13:44RSS feed nk.org.ua

Президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді домовилися разом боротися з міжнародним тероризмом. Про це повідомляє УНН із посиланням на заяву Білого дому.

Згідно з документом, лідери США та Індії домовилися будувати стратегічне партнерство і співпрацювати з регіональними угрупованнями для просування спільних інтересів в Індо-Тихоокеанському регіоні та за його межами.

Джо Байден підтвердив міцність оборонних відносин між США та Індією та висловив бажанням зміцнити співпрацю у сфері передових військових технологій.

У документі підкреслили, що США та Індія разом боротимуться з глобальним тероризмом і вживатимуть погоджені дії проти всіх терористичних груп. Зокрема, лідери країн наголосили на важливості протистояти тероризму в Афганістані. Вони зазначили, що “Талібан” має дотримуватися Резолюції РБ ООН 2593 (2021), згідно з якою територію Афганістану ніколи більше не мають використовувати для погроз чи нападів на інші країни, а також для укриття чи навчання терористів, або для планування чи фінансування терактів.

Також президент Джо Байден підтвердив підтримку США постійного членства Індії у реформованій Раді Безпеки ООН. Окрім того, лідери двох держав з нетерпінням чекають на відкриття американсько-індійського фонду розвитку Ганді-Кінга для просування співпраці в галузі охорони здоров’я, освіти та навколишнього середовища.

John Dou