США оголосили надзвичайну ситуацію через спалах віспи мавп серед жителів країни

05 августа 05:51Интерфакс-Украина

Адміністрація США у четвер офіційно оголосила режим надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров'я через спалах віспи мавп у країні, повідомляє The Hills.

"Ми готові вживати нових заходів для боротьби з цим вірусом, і ми закликаємо кожного американця серйозно до цього поставитися, щоб допомогти нам побороти цей вірус", - наводить The Hills слова міністра охорони здоров'я та соціальних служб США Хав'єра Бесери.

Цей захід допоможе скористатися додатковим фінансуванням, призначеним для таких випадків, та покращити розподіл вакцин і медикаментів, зазначає The Hills.

Згідно з даними центру з контролю та профілактики захворювань, у США зареєстровано близько 6,6 тис. пацієнтів із віспою мавп. Епіцентром поширення захворювання залишається Нью-Йорк, після нього йде Каліфорнія.

Минулого місяця ВООЗ оголосила віспу мавп надзвичайною ситуацією в сфері охорони здоров'я, що має міжнародне значення. Після цього керівники Білого дому спільно з чиновниками охорони здоров'я почали обговорювати подальші кроки щодо боротьби з вірусом.

Віспа мавп - рідкісне інфекційне захворювання, найбільш поширене у віддалених районах Центральної та Західної Африки. Його симптоми - нудота, температура, висипання, свербіж, а також біль у м'язах.

John Dou