США непохитні у підтримці України: заява посольства

21 января 08:12NK

США залишаться непохитними у своїй підтримці України під час роботи нової адміністрації президента Джо Байдена, інавгурація якого відбулася 20 січня.

Як повідомляє "ЄП", про це заявила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

Вона зазначила, що в найближчі місяці Байден і його адміністрація працюватимуть над формуванням внутрішньої і зовнішньої політики.

"Але дозвольте запевнити вас в одному: США будуть залишатися непохитними у своїй підтримці процвітаючою, демократичною і вільною України, яка повинна бути захищена в своїх міжнародно визнаних кордонах, включаючи Донбас і Крим, і стійкою проти російської агресії", – йдеться в заяві з нагоди інавгурації президента США.

Раніше Джо Байден приніс присягу президента США та офіційно став 46-м лідером Сполучених Штатів.

На церемонії інавгурації Байдена до присяги привів головний суддя Верховного суду Джон Робертс на Західному фронті Капітолію.

Церемонія почалася з державного гімну США і молитви.

Перед цим присягу віцепрезидента США прийняла Камала Харріс, яка стала першою в історії США жінкою на цій посаді.

"Я урочисто присягаюся, що підтримуватиму та захищатиму Конституцію Сполучених Штатів від усіх ворогів, як іноземних, так і вітчизняних, що маю нести справжню віру і відданість того ж; що я приймаю цей обов'язок вільно, без будь-яких розумових застережень або цілей ухилення; та що я буду добре та сумлінно виконувати обов'язки, пов'язані з посадою, на яку я збираюся вступити. Хай допоможе мені Бог", – сказала Харріс.

Хто такий Байден

Джозеф Байден понад 35 років був сенатором від штату Делавер і займав пост віце-президента в адміністрації 44-го глави американської держави Барака Обами, він вважається одним з найбільш авторитетних і досвідчених представників Демпартії.

На момент інавгурації 20 січня 2021 року йому 78 років: таким чином, він став наймолодшим президентом за всю історію США.

Як Байден став президентом США

На загальнонаціональних виборах у США Байден набрав майже 81,3 млн голосів американців. У Дональда Трампа було 74,2 млн голосів.

За результатами голосування Колегії вибірників, представник Демократичної партії також отримав значну перевагу (306 виборців, проти 232 за Трампа).

7 січня Конгрес затвердив перемогу Джо Байдена на президентських виборах, що відбулися в листопаді 2020 року.