Справа МН17: Венедіктова озвучила основну мету слідчих і Гаазького суду

11 сентября 22:31uainfo.org

Робота слідчої групи та суду в Нідерландах у справі збитого в небі над Донбасом у 2014 році літака рейсу МН17 компанії Malaysia Airlines спрямована на встановлення винних і винесення вироку, як того домагаються родичі загиблих пасажирів.

Як повідомляє Корреспондент.net, про це генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" у п'ятницю, 10 вересня, інформує UAINFO.org.

Так, на запитання ведучого про те, чи є шанс встановити всі обставини трагедії, генпрокурор запевнила, що "є не просто шанс, це мета".

"Я спостерігала вчора за судом безпосередньо. Не те, що шанс, це наша спільна мета. Про що говорять родичі потерпілих? "Нам треба знати, хто в цьому винен". Не стоїть питання компенсації, не стоїть питання терміну вироку, - це важливо для справедливості і правосуддя. Але всім їм, усім нам треба знати відповідь - хто винен", - підкреслила вона.

Венедіктова розповіла, що зустрічалася з родичами загиблих, і зазначила, що "для них це не просто біда і біль, для них це життя без життя".

Водночас генпрокурор нагадала, що слідство у справі МН17 триває, попри складності, і назвала два напрямки розслідування: "Перше - хто був той екіпаж, який безпосередньо натискав кнопки. І другий напрямок - хто давав накази на перетин машин, хто віддавав інші накази".

Нарешті, Венедиктова закликала не політизувати цю тему і дочекатися вироків суду.

"Давайте будемо всі на одному боці і дочекаємося вироків... Ми бачимо, що судовий процес іде належним чином, об'єктивно, неупереджено, і для України це "золотий стандарт" правосуддя", - сказала вона.

John Dou