Словаччина подарувала Україні усі свої літаки МіГ-29

Уряд Словаччини у п’ятницю, 17 березня, схвалив безоплатну передачу винищувачів МіГ-29 Україні, повідомив тимчасовий виконувач обов’язків прем’єр-міністра Едуард Гегер.

Дякуємо, Словаччино

Це рішення робить Словаччину другою країною-членом НАТО (після Польщі), яка погодилася на запит України про надання військових літаків для захисту від вторгнення РФ.

Воєнний авіаційний флот Словаччини з 11 літаків МіГ-29 був виведений з експлуатації минулого літа, і більшість з цих літаків у неробочому стані. Справні відправлять, а решта піде на запчастини (цікаво, що пан Гегер сказав не про 11, а про 13 літаків).

Словаччина також поставить частину своєї системи протиповітряної оборони KUB, сказав Гегер.

У четвер президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна передасть Києву близько десятка винищувачів МіГ-29. Дуда зазначив, що найближчими днями Польща передасть чотири військові літаки радянського виробництва та інші, які потребують обслуговування та будуть поставлені пізніше.

Дискусія щодо надання Україні літаків не радянського, а західного виробництва наразі триває. Проблема не лише у ціні питання, але й в строках т а інфраструктурі з логістикою. Очікується, щл західні літаки будуть в Україні або наприкінці 2023 року, або вже в наступному.

Приклад Словакії та Польщі - гарний прикад для усіх союзників України та відчутний імпульс.

Зазначимо, що Словаччина послідовно підтримує Україну та одна з перших надала нашій державі важке озброєння. Наразі країна також є важливим логістичним хабом для ЗСУ.

John Dou