Симптоми дефіциту йоду в організмі

04 апреля 07:02NK

Мікроелемент йод вкрай важливий для збалансованої роботи організму, проте харчування багатьох людей збіднене ним, про це говорять дані Німецького центру щитоподібної залози. Йод необхідний для здорового виробництва гормонів щитоподібноїї залози (наприклад, тироксину і трийодтироніну), саме він забезпечує її правильне функціонування.

Якщо організмом систематично поглинається занадто мало йоду, виникає ризик дефіциту, наслідком якого можуть стати різноманітні порушення. Ось на які симптоми радять звертати увагу фахівці центру.

1. Збільшення щитоподібної залози (зоб): це порушення часто протікає безсимптомно і виявляється випадково. 2. Гіпотиреоз. 3. Проблеми з концентрацією. 4. Сильна втома 5. Звужене горло: відчуття кома, труднощі з ковтанням. 6. Чутливість до холоду, мерзлякуватість. 7. Проблеми зі шкірою: вона може бути блідою, опухлої, сухий, прохолодною. 8. Проблеми зростом у дітей і підлітків. 9. Порушення розвитку.

Хто схильний до дефіциту йоду в організмі? Вчені попереджають, що жінки і підлітки особливо схильні до ризику йодної недостатності. У жінок ризик постраждати від дефіциту йоду підвищується під час вагітності та годування дитини. Крім того, до нього схильні вегетаріанці, вегани.

Чому морські водорості потрібно вживати обережно? Говорячи про продукти, які допомагають заповнювати рівень йоду в організмі, експерти підкреслюють, що вживати потрібно тільки ту їжу, про яку є чітка інформація, що стосується вмісту йоду. Наприклад, багато хто знає, що морські водорості містять йод, проте часто він присутній в концентраціях, шкідливих для здоров'я. Таким чином, можна поглинути велику кількість мікроелемента, небезпечного для життя.

Помітивши порушення, якими проявляється дефіцит йоду, краще проконсультуватися з лікарем. Спеціаліст при необхідності призначить прийом добавок і визначить їх оптимальне дозування.