Shell продала сланцевий бізнес ConocoPhillips за $9,5 млрд готівкою

27 сентября 09:42RSS feed nk.org.ua

Англо-голландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell підписала угоду про продаж свого нафтогазового бізнесу на сланцевому полі Permian американському нафтогазовому гігантові ConocoPhillips за $9,5 млрд готівкою.

«Enterprises LLC — «дочка» Royal Dutch Shell — досягла угоди про продаж свого бізнесу в Permian компанії ConocoPhillips, провідному розробнику сланцевих родовищ у басейні, за $9,5 млрд готівкою», — йдеться в пресрелізі Shell. Компанія уточнює, що угода відбудеться за умови отримання схвалення регулюючих органів.

Грошові надходження, зазначає Shell, використають для додаткових розподілів серед акціонерів у розмірі $7 млрд. Решта знадобиться для подальшого зміцнення балансу.

В якості фінансових консультантів Shell виступають Morgan Stanley & Co. LLC і Tudor, Pickering, Holt & Co. Нортон Роуз Фулбрайт — юридичний радник Shell з продажу активів.

Угода з продажу повинна відбутися до кінця року.

У компанії відзначають, що з 2017 року підприємства Shell на Permian знизили викиди парникових газів і метану на 80% за рахунок інвестицій в інфраструктуру та технології.

Пермський бізнес Shell включає в себе володіння приблизно 225 тис. акрів (910 кв. км) з поточним обсягом видобутку близько 175 тис. барелів на день.

Royal Dutch Shell заснована в 1917 році і займається видобутком і переробкою вуглеводнів більш ніж у 70 країнах.

John Dou