Селекціонери розробили ароматизований сорт рису

Сільськогосподарська експериментальна станція Арканзасу розробила новий ароматизований сорт рису під назвою ARoma 22. Сорт має яскраво вираженим квітковим запахом і кольором, який нагадує рис азіатського походження. Справа в тому, що в США зараз спостерігається підвищений попит на ароматизований рис.

«Враховуючи високу конкуренцію з боку азіатських і південноамериканських постачальників і неясні перспективи експорту довгозерного рису з США, ароматний рис являє собою можливість для американських фермерів розширити виробництво і знизити залежність від імпорту», - сказав Альваро Дюран-Морат, доцент кафедри економіки сільського господарства і агробізнесу університету Арканзасу.
«Мета полягає в тому, щоб задовольнити потреби споживачів та виробників у розробці високоякісних, високоврожайних ліній ароматного рису», - сказала Дебора Віздом. -

За даними служби економічних досліджень Міністерства сільського господарства США, різке збільшення імпорту рису за останні кілька років з Азії було викликано рисом сорту жасмин з Таїланду.

Експериментальна станція запустила програму з розробки нових сортів рису в 2010 році, щоб заповнити зростаючу ринкову нішу. У рамках програми Foundation Seed за останні кілька років замовлення на ароматний рис подвоїлися. У 2020 році було продано 1249 мішків насіння. На вегетаційний сезон 2023 року виробники попередньо замовили 2565 мішків. В одному мішку міститься 50 фунтів рисового насіння.

Сор ARoma22 був розроблений заслуженим професором Карен Молденхауер і Деборою Арент Віздом.

Виробники, що виробляють ароматний рис, хотіли б мати більше насіння для вирощування, оскільки вони знаходять все більше доступних ринків збуту.

Сенсорні тести, проведені в лютому в центрі сенсорних досліджень експериментальної станції, показали, що новий сорт вигідно відрізняється від сортів, традиційно вирощуваних в Південно-Східній Азії.

Після консультацій з Радою з досліджень та просування рису штату Арканзас сорт був представлений для обмеженого публічного випуску, де покупці Foundation seed підписують невиключну Ліцензійну угоду, що не приносить роялті, перед покупкою насіння.

ARoma 22 в середньому давала 167 бушелів на акр. Згідно з даними регіонального розплідника Arkansas Uniform Rice, ARoma 22 помірно сприйнятливий до фітофторозу, бактеріального фітофторозу мітелок і сприйнятливий до помилкової сажки.

Арканзас як і раніше займає перше місце в країні з виробництва рису. У 2021 році, в більш ніж 40 округах щорічно засівається більше 1,4 мільйона акрів землі під даною культурою. Товарне виробництво і вартість Арканзаського рису в 2020 році склали майже 1,3 мільярда доларів.

P.S. На нашому сайті Ви можете переглянути перелік сортів, які зареєстровані в Україні, зокрема і сортів рису. Також Ви можете переглянути оголошення щодо їх продажу або розмістити своє.

John Dou