Сальвадорці вийшли на вуличний протест проти легалізації біткойну

08 сентября 11:27RSS feed nk.org.ua

Понад 1000 осіб пройшли маршем в столиці Сальвадору у вівторок, протестуючи проти ухвалення біткойну в якості законного платіжного засобу.

Як пише Reuters, протестувальники палили шини поблизу будівлі Верховного суду. У відповідь влада країни відправила на місце протесту воєнізовану поліцію.

«Це валюта, яка не буде працювати для продавців «лялечок», водіїв автобусів або власників магазинів», – сказав житель Сан-Сальвадора, який виступав проти прийняття криптовалюти. «Лялечки» – це традиційна сальвадорська їжа на основі кукурудзи.

«Це валюта, яка ідеально підходить для великих інвесторів, які хочуть спекулювати своїми економічними ресурсами», наголосив протестувальник.

Раніше цього дня жителі Сальвадора скаржились, що їм не вдалось завантажити цифровий гаманець Chivo, оскільки він недоступний у більшості додатків. Трохи пізніше в уряді країни пояснили, що тимчасово його відключили, щоб підключити більше серверів для задоволення попиту. Згодом, за даними ЗМІ, він з'явився в магазинах Apple і Huawei.

Опитування показують, що багато сальвадорців побоюються волатильності криптовалюти, яка може як набрати сотні доларів в день, так і втратити така ж суму. Цю точку зору поділяють багато економістів – вони стурбовані тим, як це вплине на економічну стабільність в країні.

John Dou