Рух уперед на місці

21 сентября 14:18ЛІГА.Блоги

Держбюджет 2022 – відсутність реформ і сподівання на диво

Минулої середи уряд затвердив проєкт державного бюджету на 2022 рік. Зниження дефіциту бюджету до 3,5% ВВП, економічне зростання на 3,8%, очікувана інфляція на рівні 6,2%, незначне зниження курсу гривні до долара до позначки 28,6 грн. – звучить непогано. Але в Україні держбюджет, на жаль, це більше політичний інструмент, аніж ретельно опрацьований макроекономічний документ. І проєкті на 2022 рік не став виключенням.

Почнемо з того, що параметри зростання економіки та відповідні до них планові надходження до бюджету взяті з Економічної Стратегії 2030. Проте протягом цього року жоден із пунктів Стратегії щодо змін до податкового та регуляторного законодавства не розроблений і не затверджений парламентом. Тобто позитивні плани росту показників є, а того, на чому вони мали би ґрунтуватись, немає. Відповідно, реалістичність райдужних планів зростання під питанням.

Власне, через відсутність реформ, не передбачається якісних змін у структурі доходів держбюджету. Як і раніше, податок на додану вартість (ПДВ) на імпортні та національні товари та послуги становитиме майже половину дохідної частини бюджету. Так само податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) буде приносити казні більше, ніж податок на прибуток підприємств.

John Dou