Руйнують зубну емаль та викликають діабет: названо фрукти та ягоди, які не варто їсти щодня

15 августа 17:03GreenPost

Результати дослідження, опубліковані на сайті Британської Національної служби здоров'я (National Health Service), свідчать, що людина має щодня їсти не менше 5 порцій різних фруктів та овочів. Для дорослих – порція становить 80 г, а для дітей – залежить від віку, об'єму тіла та рівня фізичної активності.

Але водночас дієтологи називають цілий перелік фруктів, які не можна їсти щодня.

Банани

Вони поживні та смачні. Однак у них багато вуглеводів та калію, які при частому споживанні можуть призвести до набору зайвої ваги та проблем у роботі серцево-судинної системи. Адже надлишок корисних мікроелементів також шкідливий, як і недолік.

Виноград

При помірному споживанні ягоди захистять від проблем із травленням, зором та запобігають розвитку раку. Однак якщо їсти багато винограду, то можна дуже швидко опинитися в кабінеті стоматолога. Адже в соковитій м'якоті багато кислот, які руйнують зубну емаль. Щоб уникнути проблем, потрібно щоразу після того, як з'їли виноград, ретельно полоскати рот водою. А краще почистити зуби. Крім того, любителі винограду ризикують лише за місяць набрати до 5 кілограмів зайвої ваги.

Грейпфрут

Фрукт, в якому багато вітаміну С, низькокалорійний і від його переїдання пишні форми вам точно не загрожують. А ось загострити проблеми із шлунково-кишковим трактом, печінкою чи нирками – це цілком реально. Тому експерт радить не їсти грейпфрут частіше 2-3 рази на тиждень.

Лимон

Лимон займає одне з перших місць у списку найкращих фруктів для схуднення. Додавання свіжого лимона у воду може сприяти споживанню рідини, що в свою чергу допомагає худнути. Як і інші цитруси, лимон, якщо його щодня, руйнує зубну емаль. І навіть якщо ви просто п'єте лимонну воду. Тому не забувайте відразу після того, як їли лимон чи пили напій, з ним прополоскати рот.

Кавун

Вчені з Польщі з'ясували, що при регулярному тривалому вживанні ці ягоди можуть спричинити діарею. А ця хвороба здатна навести що небезпечне для життя – зневоднення організму. Крім того, кавун не коштує багато і часто є тим, хто має проблеми з нирками або діагностовано цукровий діабет.

John Dou