Російський олігарх почав фінансувати відновлення України

Генеральний прокурор США Меррік Гарланд санкціонував перше передання Україні конфіскованих російських активів. Про це він заявив 10 травня.

У США створили важливий прецедент / АП

Йдеться про російського олігарха Костянтина Малофєєва. Мін'юст США у 2022 році обвинуватив його в порушенні санкцій, введених проти Росії після її вторгнення в Україну. Зокрема, його обвинуватили у фінансуванні росіян, які просувають сепаратизм в окупованому Росією українському Криму.

Гарланд зазначив, що тоді було оголошено про конфіскацію мільйонів доларів із рахунку Малофєєва у фінансовій установі США.

Генпрокурор додав, що хоча це перше передання Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів на відновлення України, воно "не буде останнім".

3 лютого 2023 року стало відомо, що Федеральний суд Мангеттена (США) ухвалив рішення, згідно з яким американська прокуратура може конфіскувати $5,4 млн, що належать Малофєєву.

Це перша постанова про конфіскацію російських активів відтоді, як у 2022 році міністерство юстиції США організувало групу, котра займається питаннями конфіскації фінансів осіб, наближених до президента РФ Володимира Путіна.

John Dou