"Росатом" намагається взяти під повний контроль захоплену РФ ЗАЕС - зведення МАГАТЕ

Держконцерн "Росатом" направив на Запорізьку АЕС групу з восьми спеціалістів-ядерників, які намагаються взяти під контроль управління станцією, повідомило Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) у щоденному зведенні з посиланням на українського ядерного регулятора.

"Росенергоатом" – підрозділ російської державної атомної компанії "Росатом" – направив на Запорізьку АЕС групу із восьми спеціалістів-ядерників. Вони вимагають щоденних звітів від керівництва станції щодо "конфіденційних питань" функціонування АЕС", – йдеться в щоденному оновленні МАГАТЕ щодо України в п'ятницю.

Згідно з повідомленням, звіти охоплюють аспекти, пов'язані з адмініструванням та управлінням, технічним обслуговуванням та ремонтом, охороною та контролем доступу, а також поводженням з ядерним паливом, відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами.

МАГАТЕ зазначає, що, за інформацією української сторони, персонал Запорізької АЕС "працює під неймовірним тиском".

Як повідомлялося, ЗАЕС залишається окупованою російськими загарбниками з 4 березня. Після візиту на ЧАЕС 26 квітня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі зазначив, що веде переговори з Україною та Росією щодо організації його візиту на ЗАЕС.

Голова НАЕК "Енергоатом" Петро Котін раніше заявляв, що відвідування Гроссі ЗАЕС під час окупації є неприйнятним для України.

John Dou