"Робітничі професії – на вагу золота, а медпрацівників – надлишок", – експерт про ринок праці в умовах пандемії

23 апреля 03:00uainfo.org

Ринок праці в умовах дії локдауну в Україні зазнав суттєвих змін, адже багато людей у різних галузях втратили роботу. Відповідно до статистики Державної служби зайнятості України станом на початок квітня на одне робоче місце претендують 6 працівників.

Про це в ефірі українського телеканалу сказала Тетяна Пашкіна, експерт з працевлаштування, передає UAINFO.org.

За її словами, кількість офіційних безробітних, що зареєстровані у Державній службі зайнятості і кількість реальних безробітних – це різні цифри. І статистика, що говорить про 6 претендентів на одне робоче місце – це лише "середня температура по лікарні".

"Приміром, на 1 вакантне місце за спеціальністю слюсар-сантехнік – лише 2 кандидата. У той же час на посаду державного службовця чи страховика – 12 і 18 відповідно. Ринок праці був завжди сприятливим до робітничих професій, і роботодавці за робітничими професіями як ганялись, так і ганяються", – сказала вона.

За словами Тетяни Пашкіної, водночас окрім Державної служби зайнятості є інші джерела вакансій, якими користуються безробітні: це сайти із працевлаштування, соціальні мережі, рекомендації знайомих тощо.

Окремо експерт вказала на проблему із працевлаштуванням фахівців медичної галузі, яких було звільнено внаслідок медичної реформи в Україні і скороченням мережі лікарень по всій країні.

"Відбулось скорочення фахівців під час державної реформи медичної галузі, тому існує велика кількість безробітних, які не знайдуть роботу найближчим часом", – констатувала вона.

Окрему увагу фахівець звернула на те, що держава пропонує громадянам низку програм з перекваліфікації, а також семінари і навчальні заходи.

"У цьому розумінні Державна служба зайнятості свою роль виконує", – зауважила вона.

"Але хто втратив роботу через локдаун, можуть тимчасово підпрацьовувати водіями чи продавцями, або вдома працювати завдяки можливостям IP-телефонії. Мені здається, головне – не опускати руки, бо роботу або підробіток завжди можливо знайти", – рекомендувала фахівець.