Резніков обговорив з генсекретаркою ОБСЄ ситуацію на сході України

28 мая 20:05NK

Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков та генеральний секретар ОБСЄ Хельга Шмід під час офіційної зустрічі обговорили низку нагальних питань.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт Мінреінтеграції.

«Ми вдячні за підтримку ОБСЄ як головного миротворця та координатора у цих складних переговорах, і ми сподіваємось на таку підтримку в майбутньому. Ми розуміємо непрості умови, в яких функціонує Місія ОБСЄ, і готові заявити про свою підтримку як Місії, так і Офісу Спеціального представника СММ ОБСЄ”, - підкреслив Резніков.

Віцепрем'єр також поінформував про кроки України в рамках реінтеграції та наголосив на незмінній позиції України щодо послідовності та відданості виконання Мінських домовленостей.

«На даний час триває робота зі створення Українського національного центру з питань миробудування, основним завданням якого буде створення бази даних про порушення прав людини, пов’язаних з російською агресією на тимчасово окупованих територіях. Більше того, одним із завдань Центру буде встановлення національного діалогу, що є дуже важливим питанням. Друга важлива річ - доопрацювання законопроєкту про державну політику перехідного періоду, який враховуватиме основоположні принципи ООН щодо перехідної юстиції. Хочу наголосити, що підготовка законопроєкту та плану його прийняття Верховною Радою України жодним чином не є відмовою або відходом від Мінських домовленостей. Ми надіслали законопроєкту до посольств G7 для розгляду, і перш за все до Німеччини та Франції як членів Нормандської четвірки. Ми плануємо надіслати документ Венеціанській комісії, і ми однозначно хочемо залучити до консультацій БДІПЛ ОБСЄ. Ми хотіли б активно обговорити законопроєкту з нашими міжнародними партнерами в абсолютно прозорій формі», - заявив Резніков.

Хельга Шмід, своєю чергою, наголосила на важливості розв'язання питання про вільне пересування людей через лінію зіткнення. У зустрічі також взяв участь головний монітор СММ ОБСЄ в Україні, посол Яшар Халит Чевік.

Як повідомлялося, віцепрем‘єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков перебуває з офіційним візитом в Брюсселі 27-28 травня.