Регулятор хоче скасувати податок на депозити

06 октября 20:02RSS feed nk.org.ua

Національний банк наполягає на скасуванні податку на довгострокові депозити. Його було введено у 2014 році через критичну ситуацію з наповнення державного бюджету. Він включає 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.

Із такою ініціативою виступив НБУ перед розглядом парламентом у першому читанні законопроекту про держбюджет на 2022 рік. Примітно, що скасувати хочуть лише ПДФО (18%), а не військовий збір.

Мовляв, скасування податку на довгострокові депозити збільшить привабливість найбільш термінових депозитів.

Водночас, експерти повідомляють, що Міністерство фінансів буде проти, адже з депозитів до бюджету надходить близько чотирьох мільярдів гривень. Також вони наголошують про тенденцію з перетоку коштів населення із термінових рахунків на рахунки до запитання. Цьогоріч частина коштів до запитання к депозитному портфелі фінустанов збільшилась з 42% до 48%. А це має певні ризики для фінансової системи країни. Адже будь-якої миті кошти до запитання можуть вивести з банківських рахунків та будуть конвертовані у валюту. Це позначиться на банківській системі та на стабільності курсу гривні.

Раніше повідомлялося, що у Національному банку вважають, що ведення нових карантинних обмежень – це суттєвий ризик. В НБУ зазначили, що економіка України втратить від 0,4 до 0,6 п.п. зростання ВВП, в залежності від формату обмежень.

Також ми писали, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб цього тижня планує продати активи восьми ліквідованих банків на 11 мільярдів 580 мільйонів гривень.

John Dou