Раді рекомендують розглянути законопроект щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ухвалив рішення направити законопроект № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» на розгляд Верховної Ради України у другому читанні, передає Федерація професійних спілок України.

«Незважаючи на певні трансформації норм проєкту № 5371, підготовленого профільним Комітетом до другого читання, правова позиція СПО об’єднань профспілок щодо невідповідності законопроєкту євроінтеграційним прагненням українців залишається не змінною.

Закладені у проєкті механізми крайньої форми лібералізації трудових відносин призведуть до їх розбалансування та перекосу на суто індивідуальне договірне регулювання. Це у свою чергу призведе до дискримінаційного обмеження трудових права і гарантій мільйонів працівників, які працюють на підприємствах чисельністю до 250 осіб», — сказано у повідомленні.

Раніше ми писали, що малому та середньому бізнесу планують дозволити переносити відпустки працівників без їхньої згоди.

John Dou