Психологи назвали 4 способи боротьби з тривожністю

11 января 16:45NK

За даними Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ), під час пандемії COVID-19 депресія та тривога охопила кожного третього мешканця на землі. Психологи зі свого боку підказують 4 простих способів, як позбутися цього гнітючого стану

1. Складіть розклад

Багатьох відчуття занепокоєння охоплює через брак часу. Складений розклад допоможе зрозуміти, розставити всі пріоритети та уникнути звичних авралів. До того ж з'явиться вільний час для відпочинку.

2. Дотримуйтесь дієти

У стані тривоги більшість починають поглинати солодке та випічку. Але ж такі продукти, що містять нездорові жири та прості вуглеводи, загрожують надлишком калорій. І те тимчасове насичення, яке вони дають, швидко минає, і людина відчуває занепад сил.

Завжди почуватися енергійним допоможе збалансована дієта. Крім того, обмежте споживання кави та алкоголю. У високих дозах вони можуть підвищити рівень тривожності.

3. Займайтеся спортом

Фізичні вправи супроводжуються підвищенням у крові гормону щастя – ендорфіну. Це він допомагає зберегти гарний настрій та ставити перед собою амбітні цілі. Досягнення їх допоможе підвищити самооцінку та покращити психологічне здоров'я.

4. Виконуйте дихальну гімнастику

При поверхневому диханні організм не отримує достатньо кисню, необхідного для розслаблення. Саме таке дихання, на думку фахівців, може бути однією з причин зростання появи генералізованих тривожних розладів. Впоратися з ними допоможуть вправи на глибоке дихання. Наприклад, робіть глибокі вдихи та повільно наповнюйте живіт повітрям, а потім поступово випускайте повітря через ніс або губи.

John Dou