Профільний комітет Ради рекомендував ухвалити новий пакет податкових поправок №7360 з поновленням СЕА ПДВ

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики у вівторок рекомендував ухвалити одразу загалом новий пакет податкових змін №7360, яким, серед іншого, повністю відновлюється робота Системи електронного адміністрування (СЕА) ПДВ, повідомив заступник голови комітету Ярослав Железняк.

"Отже, можна буде без проблем реєструвати податкові накладні та рухатися до відновлення бюджетного відшкодування", - написав він у своєму телеграм-каналі.

За його словами, реєстрацію податкових накладних за лютий-травень 2022 року передбачено до 15 липня 2022 року.

Згідно з документом, платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання звітності або сплату податків у період після початку війни 24 лютого, якщо ці податкові обов'язки було виконано протягом 60 днів з дня поновлення такої можливості.

Такі ж поблажки даються і платникам податків, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку.

Відновлюється обов'язок сплати податків та подання звітності для платників, які можуть своєчасно виконувати цей обов'язок. Перелік документів, що підтверджують неможливість виконання податкових обов'язків, буде встановлюватись Мінфіном, додав Желєзняк.

Він уточнив, що платники податків, які виправлять помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.

Заступник голови комітету також повідомив, що суми за товари, які потім знищені в результаті війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.

"Дозволяється ввозити автобуси, вантажівки та спецмашини (коди 8702, 8704 та 8705), що відповідають Євро-3, але забороняється їх відчужувати протягом трьох років", – зазначив також заступник голови комітету одну з норм, що перекочували з іншого податкового законопроєкту №7311-д .

"Отже, хто турбувався, можете видихнути: розгляду №7311-д (яким скасовувалися пільги при імпорті) швидше за все поки що не буде", – написав Железняк.

Теги: #податки #законопроєкт

© 1992-2022, Інтерфакс-Україна. Всі права захищені Вся інформація, розміщена на цьому веб-сайті, призначена тільки для персонального використання і не підлягає подальшому відтворенню і/або поширенню в будь-якій формі, інакше як за письмовим дозволом "Інтерфакс-Україна". Пресрелізи розміщуються на комерційних умовах. Агентство "Інтерфакс-Україна" не несе відповідальності за їх зміст.

Усі матеріали, представлені у відкритій частині цього інформаційного ресурсу, розміщуються із затримкою близько 15 хвилин. Сайт містить щонайбільше 20% добового обсягу матеріалів інформагентства «Інтерфакс-Україна». Повний доступ до онлайнових і офлайнових інформпродуктів можливий за умови тестового та контрактного підключення до інформації. Авторське право поширюється на всі матеріали «Інтерфакс-Україна».

John Dou