Продавці пального "назавищували" ціни на мільйонні штрафи

28 августа 20:03GreenPost

Держпродспоживслужба здійснила 690 позапланових перевірок АЗС по всій країні. Порушення були зафіксовані у 518 випадках на загальну суму 44,2 мільйона гривень.

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі,

Під час проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на ринку пального порушення встановлені у 518 випадках, що становить 75% від загальної кількості здійснених цих перевірок. За результатами проведених перевірок прийнято 430 рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 44,2 млн гривень.

Типовими порушеннями порядку формування, встановлення та застосування цін на пальне є:

  • - завищення граничного рівня торговельної надбавки;
  • - невиконання суб’єктами господарювання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 в частині декларування зміни роздрібних цін на пальне.

Також на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні податкові органи здійснюють контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) шляхом проведення фактичних перевірок.

Так, на підставі актів про результати фактичних перевірок, складених головними управліннями ДПС в областях, Держпродспоживслужбою винесено 61 рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на загальну суму 11,5 млн гривень.

John Dou