Пристрасть китайців до розкоші може врятувати економіку Європи - Bloomberg

22 ноября 14:29NK

Високий попит у Китаї на luxury-бренди і предмети розкоші може істотно допомогти економіці європейських країн.

Зокрема, серед жителів Китаю існує величезний попит на люксові автомобілі європейського виробництва. Це означає, що підприємства, які знаходяться на території Євросоюзу, будуть забезпечені замовленнями і роботою, пише Bloomberg.

У країнах Східної Європи, керівництво яких раніше висловлювало стурбованість надмірною залежністю від складання машин іноземних брендів, отримали підтвердження, що саме цей напрямок стане драйвером зростання для національної економіки, відзначає видання.

Через погіршення ситуації із захворюваністю на коронавірус, зокрема, в Чехії і Словаччині, закриваються громадські заклади і кафе і багато галузей простоюють. При цьому автомобільні заводи в цих країнах продовжують працювати. Тут випускають не тільки автомобілі масового попиту, але і люксові авто: Porsche Cayenne і Jaguar.

Велика частина машин сегменту люкс поставляється до країн Азії, зокрема до Китаю.

Що стосується самого Китаю, то зафіксоване тут зростання продажів дорогих речей дає надію на подальше поліпшення показників тих держав, які ці товари експортують. Це, на думку видання, дасть економіці Європи можливість якщо не повністю, то частково впоратися з наслідками економічних і соціальних обмежень через пандемію COVID-19.