Представники ВС обговорили становлення і розвиток міжнародного арбітражу в Україні

30 років існування МКАС суттєво розвинулася географія сторін арбітражних спорів, збільшилася сама кількість арбітрів та тих країн, які вони представляють, урізноманітнились і самі спори.

Верховний Суд повідомляє, що представники ВС обговорили становлення і розвиток міжнародного арбітражу в Україні.

«Комерційний арбітраж – це колега державних судів. Саме бізнес і підприємці мають обирати, який спосіб вирішення спорів для них зручніший. Як конкуренція є рушієм розвитку підприємницької діяльності, так і арбітри є рушієм розвитку довіри до себе, а якість ухвалених ними рішень – запорука довготривалої роботи Міжнародного комерційного арбітражного суду», – таку думку голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан Львов висловив під час розширеного засідання Президії МКАС при Торгово-промисловій палаті України з нагоди 30-річчя його діяльності.

Від імені Голови ВС та від себе особисто Богдан Львов привітав учасників із цією визначною датою. Він висловив сподівання, що й надалі історія міжнародного комерційного арбітражу буде поповнюватися новими позитивними подіями.

На завершення виступу голова КГС ВС побажав представникам МКАС подальших досягнень щодо врегулювання зовнішньоекономічних спорів та закликав колег до продовження співпраці задля обміну накопиченим досвідом.

Під час заходу суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Юлія Черняк підкреслила, що «30 років існування МКАС – це довгий і нелегкий шлях, але в Україні вдалося створити ефективну арбітражну інституцію і згуртувати навколо неї прекрасний колектив авторитетних науковців, фахових юристів-практиків, яким довіряє бізнес-спільнота».

Також за цей час суттєво розвинулася географія сторін арбітражних спорів, збільшилася сама кількість арбітрів та тих країн, які вони представляють, урізноманітнились і самі спори. Без сумніву, арбітражні спори, як і судові, складнішають і з точки зору предмета спірних відносин, і з точки зору суб’єктів. Більше того, ми помічаємо тенденцію, що все частіше юридичні особи публічного права стають також учасниками арбітражних розглядів. Крім цього, суддя КЦС ВС наголосила, що для судових й арбітражних інституцій найяскравіший і найвагоміший показник ефективної діяльності – це кількість розглянутих справ, ухвалених рішень і, що не менш важливо, стан їх виконання.

Наостанок Юлія Черняк від імені голови КЦС ВС побажала представникам МКАС цікавої і натхненної роботи, перспективних напрямів розвитку інституції, стійкості в подоланні викликів сьогодення, миру та перемоги.

У засіданні також узяли участь Голова МКАС при ТПП України Микола Селівон, заступник Міністра юстиції України Ірина Мудра, голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін, президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що судді ВС обговорили з експертами питання щодо допустимості електронних доказів, отриманих із відкритих джерел.

John Dou