Погладжування собак і спілкування з ними поліпшує стан здоров’я — науковці

11 августа 10:59GreenPost

Науковці з Університету співдружності Вірджинії з'ясували, що у людей падає рівень стресу після взаємодії із собаками. Вистачає буквально 5-20 хвилин. Причому це можуть бути навіть чужі свійські тварини. Автор дослідження, Ненсі Джі, директор Центру взаємодії людини та тварин, зазначила, що погладжування собак і спілкування з ними дозволяє не лише знизити рівень кортизолу, а й підвищити окситоцин, гормон гарного самопочуття. Цікаво, що це взаємокорисне заняття, тому що у собак відбуваються самі процеси при взаємодії з людиною.

Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.

Науковці визнають, що деякі висновки у цьому дослідженні неоднозначні через відмінності в методології і той факт, що дослідження володіння домашніми тваринами не можуть довести причинно-наслідковий зв'язок.

«Домашні тварини — це, звісно, не панацея. Вони не обов'язково будуть відмінними партнерами для кожної людини. Але любителям собак точно варто відстежувати свій стан під час взаємодії», — говорить лікар.

Дотик до собаки може бути важливою частиною заспокійливого ефекту. Це підтверджувало й інше дослідження, проведене в Канаді в 2021 році. Воно показало, що студенти відчували менше стресу та почуття туги по дому після нетривалого спілкування з собаками, і цей ефект був набагато сильнішим у тих, хто справді гладив тварин.

«Можливе пояснення — те, що тварини, особливо собаки, живуть справжнім моментом. Вони постійно сприймають довкілля з подивом і не згадують те, що сталося з ними раніше. Також тварини не турбуються про майбутнє, вони живуть у теперішньому. Науковці вважають, що собаки спонукають нас пізнавати світ так само, як вони. Саме тому вони допомагають людям відкривати щось нове», — розповідає Олександра Литкіна.

John Dou