Після брексіта європейців стали частіше не пускати до Великобританії

30 мая 10:03NK

Незважаючи на те, що через пандемію коронавірусу люди стали подорожувати значно менше, число громадян ЄС, які отримали відмову у в'їзді до Великобританії, зросла. Встановлені після брексіта правила дозволяють європейцям подорожувати до Великобританії без віз, але прикордонні служби наділені великими повноваженнями і можуть затримувати і висилати приїжджих при підозрі, що вони збираються жити і працювати в країні без відповідного дозволу, пише The Guardian.

За даними Міністерства внутрішніх справ Великобританії, за останні три місяці кількість громадян ЄС, яким було відмовлено у в'їзді в країну, незважаючи на зменшення кількості поїздок, зросла.

В цілому 3294 громадян ЄС не отримали права на в'їзд до Великобританії, незважаючи на те, що за правилами після брексіта їм дозволено відвідувати країну без віз. Для порівняння, в першому кварталі минулого року, коли авіаперельотів було в 20 разів більше, відмова у в'їзді до Великобританії отримали всього 493 громадянина ЄС.

Однак гості країни можуть бути зупинені, затримані і відправлені, якщо вони підозрюються в тому, що приїхали до Великобританії для роботи або на постійне місце проживання без дотримання нових візових вимог, підкреслює видання.

«3294 громадянина ЄС, яким було відмовлено у дозволі на в'їзд до Великобританії, не були туристами... Ми тісно співпрацювали з партнерами з ЄС, щоб переконатися, що люди обізнані про нові вимоги, і закликаємо їх перевіряти їх перед поїздкою». - зауважив представник Міністерства внутрішніх справ Великобританії.

Очікується, що після повного зняття коронавірусних обмежень пасажиропотік з ЄС знову збільшиться майже у 20 разів. При цьому експерти попереджають, що в результаті виросте також і число виселених і затриманих громадян.