П'ять ознак гострої нестачі йоду в організмі

20 октября 07:06GreenPost

Нестача йоду в організмі можна виявити і самому – за зовнішніми проявами. Навіщо нам усім потрібен йод? Йод – дуже корисна речовина. Він є основним компонентом гормонів щитовидної залози, які відіграють ключову роль у розвитку людини, метаболізму та розвитку мозку, особливо для плода в утробі матері.

Речовина необхідна для: нормалізації енергетичного обміну; забезпечення необхідної швидкості біохімічних реакцій; обміну білків, жирів, водно-електролітного обміну; метаболізму низки вітамінів; процесів зростання та розвитку організму, включаючи нервово-психічний розвиток.

Йод людина отримує завжди ззовні: із продуктів харчування, води, повітря. Якщо йоду не вистачає або його накопичилося дуже багато, то порушується робота щитовидної залози.

За словами лікаря-ендокринолога Тетяни Рощиною, здогадатися, що утворився дефіцит цінної речовини нескладно.

- Насамперед про це почне сигналізувати центральна нервова система. З'явиться дратівливість, нервозність та відчуття, що вас ніхто не розуміє, – каже медик.

– А у дітей нестача мікроелемента часто проявляється уповільненням темпів фізичного розвитку. Як правило, у дорослих йододефіцит проявляється такими станами:

  • різке зниження мозкової активності швидке і суттєве збільшення у вазі; мерзнете в теплу погоду і погано потієте в спеку;
  • легко дратуєтесь або засмучуєтеся;
  • відчуваєте незвичну слабкість та знижену працездатність.

Якщо ви виявили у себе хоча б три з п'яти перелічених вище симптомів, слід терміново записатися на консультацію до ендокринолога для подальшого уточнення діагнозу і призначення грамотного лікування.

John Dou