Пакистан заявив, що не планує надавати США військові бази

08 июня 15:08NK

Пакистан не надаватиме США військові бази на своїй території на фоні виведення іноземних військ з Афганістану. Про це у вівторок заявив міністр закордонних справ Пакистану Шах Мехмуд Куреши, коментуючи інформацію газети The New York Times про переговори між Вашингтоном і Ісламабадом по темі надання американським спецслужбам “опорної” бази для відстеження ситуації в Афганістані і проведення контртерористичних операцій, пише УНН.

“Про те, щоб надати їм (американцям) бази, не може бути й мови, — цитує міністра телеканал Geo TV. — Ми повинні враховувати власні інтереси”.

Президент США Джо Байден 14 квітня 2021 року оголосив про плани почати виведення американських військ з Афганістану в травні і завершити його до 11 вересня 2021 року, хоча колишня адміністрація на чолі з Дональдом Трампом підписала в лютому 2020 року в Досі мирну угоду з рухом “Талібан”, згідно з якою Вашингтон зобов’язався вивести свої війська, так само як і війська союзників, станом на 1 травня 2021 року.

Такий відступ від досягнутих домовленостей викликав різке невдоволення з боку талібів, які фактично заявили про те, що в цьому випадку вони вважають себе вільними від взятих на себе щодо Дохійської угоди зобов’язань. Відповідно до мирної угоди таліби взяли на себе зобов’язання “не співпрацювати з групами або окремими особами, що загрожують безпеці Сполучених Штатів або їх союзників”, чим і було зумовлене виведення американських військ.