Острів Пальма на Канарах оголосять зоною стихійного лиха через виверження вулкану

25 сентября 06:50RSS feed nk.org.ua

Рада міністрів Іспанії 28 вересня оголосить острів Пальма, який входить до складу Канарського архіпелагу, зоною катастрофи у зв'язку з виверженням вулкана Кумбре-Велья. Про це 24 вересня повідомив голова уряду Педро Санчес, передає Deutsche Welle.

Як зазначається у моніторинговій програмі ЄС, лава зруйнувала майже 400 будинків, в тому числі на західній стороні острова Пальма, де проживають близько 85 000 чоловік. Її потоки покрили площу в 180 гектарів і 14 км дорожнього полотна.

За даними місцевої влади, в районі виверження зафіксовано за тиждень близько 1130 підземних поштовхів. Як вказали правоохоронці з Цивільної гвардії, стовп попелу в окремі моменти викидався в повітря на висоту до 4500 метрів. Місцевим жителям рекомендували використовувати захисні маски.

По схилу гірського масиву продовжують спускатися два потоки лави – один, за відомостями спостерігачів, майже зупинився, інший рухається зі швидкістю 4-5 метрів на годину.

Острів Пальма значною мірою залежить від експорту бананів, які становлять приблизно половину його економічного виробництва. Виверження поставило під загрозу приблизно 15% від річного випуску цієї продукції і до 5 000 робочих місць.

Під час візиту на острів прем'єр Санчес оголосив про пакет заходів, спрямованих на відновлення. Іспанський уряд надасть кошти на реконструкцію будинків і суспільної інфраструктури, зокрема, доріг, іригаційних мереж і шкіл, а також на підтримку туристичної індустрії острова.

На острові Пальма, в районі населеного пункту Ель-Пасо на гряді Кумбре-Велья 19 вересня був зареєстрований активний викид вулканічних матеріалів.

Початку виверження вулкана передувала серія невеликих землетрусів. За кілька днів на острові було зафіксовано близько 6600 дрібних і середніх поштовхів. Магнітуда найсильнішого землетрусу склала 4,2. До цього виверження вулкана на острові Пальма відбувалося в 1971 році.

John Dou