Окупанти відібрали в аграріїв вже 400 тисяч тонн зерна

За його словами, окупанти повторюють сценарій початку 20 століття, відбираючи та викрадаючи у людей продовольство.

Українці на окупованих територіях залишаються без вітчизняного продовольства і можуть опинитися на межі голоду. Про це перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів в ефірі телеканалу «Еспресо».

За його словами, окупанти повторюють сценарій початку 20 століття, відбираючи та викрадаючи у людей продовольство.

«На нині тимчасово окупованих територіях було близько 1 млн 300 тис. тонн зернових. Це не якісь стратегічні запаси, а те, що потрібно для забезпечення щоденної продовольчої безпеки, тобто харчування українців, які там живуть. А також посіву ярих культур. І ми маємо підтвердження фактів відбору зерна з кожної з нині окупованих областей – Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської», – підкреслив Тарас Висоцький.

Із кожного регіону вже вивезено близько 100 тис. тонн зерна – тобто, в сумі по Україні йдеться про декілька сот тисяч тонн зернових, зазначив він.

«Така поведінка насторожує. Адже аналогічна ситуація може бути і з новим врожаєм. У результаті може бути фізично недоступне продовольство для харчування українців на цих територіях, а це загроза голоду», – акцентував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.

Також «Судово-юридична газета» писала, що Кабмін затвердив план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Раніше ми розповідали про здійснення державного контролю та спостереження у сфері ціноутворення: роз’яснення ДПС.

John Dou