Одним із базових сценаріїв у 2022 році є наростання зусиль Банкової задля нейтралізації НАБУ і САП, – Шабунін

02 января 13:11NK

Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін переконаний, що Офіс президента Володимира Зеленського всіляко затягуватиме конкурс на посаду директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Такі висновки він зробив на підставі конкурсу, що затягнувся більш ніж на рік, на аналогічну посаду до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Незалежного кандидата було оголошено переможцем, але українська влада робить усе можливе, щоб не затверджувати його на посаду.

"Показовим є навіть не сам конкурс, як modus operandi (метод дії) Зеленського, який був ним продемонстрований. Банкова пішла на колосальні зовнішньо- та внутрішньополітичні втрати, щоб не затвердити перемогу незалежного кандидата", – зазначив Шабунін.

Аналітик підкреслив, що ситуація, що склалася, показує відсутність мотивації у глави держави подолати корупцію в Україні. Але на відміну від конкурсу на керівника САП, цього разу закон віддає вирішальний голос експертам, делегованим міжнародними партнерами.

"Якщо ж кадрову незалежність САП та НАБУ вдасться зберегти, команда Зеленського спробує нейтралізувати загрозу від них іншим способом. Наприклад, законодавчо наділити генерального прокурора правом на свій розсуд передавати справи НАБУ/САП іншим органам", – заявив Шабунін.

John Dou