Нова прем’єрка Франції випереджає Макрона в рейтингах

21 августа 16:04Українська правда

Призначена прем’єр-міністром Франції після президентських виборів у травні 2022 року Елізабет Борн випередила Емманюеля Макрона в рейтингах довіри.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в опитуванні Ifop, здійсненому на замовлення видання Le Journal du Dimanche.

Рейтинг Макрона, якщо порівняти з останнім опитуванням, просів на 1% і становить 37%. При цьому недовіра до французького президента вперше переважає серед усіх соціальних груп, зокрема бізнесменів (втратив 7% довіри), керівників підприємств (5%) і навіть своїх однопартійців (5%).

"Для переобраного президента це нечувано", – коментує генеральний директор департаменту вимірювання громадської думки Ifop Фредерік Дабі.

Що ж стосується Елізабет Борн, яка перебуває на посаді глави уряду Франції лише три місяці, її рейтинг зріс на 3% і становить 41%. Найбільше довіра до Борн зросла серед молоді (+12%), ремісників і торговців (+9%) та однопартійців Макрона (+5%).

Водночас, як зазначає JDD, на рейтинг прем’єрки Франції можуть вплинути ключові голосування в парламенті, заплановані на наступний тиждень. Ідеться про реформу страхування по безробіттю, законопроєкт про перехід на альтернативну енергетику та внесення змін до бюджету.

John Dou