НКЦПФР проводить фінмоніторинг усіх учасників ринку

02 мая 07:15NK

В Україні за діяльністю усіх учасників фінансового ринку почала стежити Національна комісія із цінних паперів і фондового ринку. Це передбачено змінами до Положення щодо здійснення фінмоніторингу суб’єктів, держрегулювання і нагляду за їхньою діяльністю, що набули чинності.

Відтепер щодо переважної більшості процедур передбачається віддалена верифікація клієнтів у цифровому режимі завдяки сучасним базам даних, е-документам.

Так, документом передбачається віддалене встановлення відповідних ділових відносин завдяки Системі BankID НБУ; процедурі верифікації, здійсненої суб’єктами первинного фінмоніторингу у режимі відеотрансляції із дотриманням вимог.

Раніше повідомлялося, що Національний банк опублікував квітневий «Огляд небанківського фінансового сектора». Згідно з ним, за підсумками 2020 небанківські фінансові установи наростили обсяги операцій.

Також ми писали, що критерії оцінки ступеня ризику учасників ринку небанківських фінансових послуг і їх суспільної значущості визначив днями Національний банк.