Nissan звітує про високі фінансові показники за минулий фінансовий рік

Компанія Nissan Motor Co., Ltd. оголосила фінансові результати за підсумками всього року та четвертого кварталу 2022 фінансового року, що закінчився 31 березня 2023 року.Фінансові результати за підсумками року У 2022 фінансовому році, попри дуже складне бізнес-середовище, Nissan зміцнив свій діловий фундамент, послідовно впроваджуючи ключові ініціативи в рамках плану бізнес-трансформації Nissan NEXT. Значне щорічне зростання прибутковості було досягнуто у 2022 фінансовому році завдяки постійному підвищенню якості продажів і чистого доходу на одиницю основних нових моделей на кожному ринку. Тривалий дефіцит напівпровідників і обмеженість постачання запчастин через зупинку виробництва в Китаї мали істотний вплив на виробничі плани та постачання автомобілів, що призвело до світового обсягу продажів на рівні 3 305 000 одиниць.

Попри перешкоди, прибуток Nissan перевищив прогноз компанії, який був переглянутий у бік зростання під час оголошення фінансових результатів за перше півріччя. За повний фінансовий рік консолідований чистий дохід склав 10,6 трильйона ієн, що призвело до операційного прибутку в розмірі 377,1 мільярда ієн з операційною маржею 3,6%. Чистий прибуток1 склав 221,9 млрд ієн. Також цей фінансовий рік ознаменувався поверненням Nissan до позитивного вільного грошового потоку та операційного прибутку в автомобільному бізнесі. Чисті грошові надходження від автомобільного бізнесу склали 1,2 трильйона ієн. На загальних зборах акціонерів Nissan планує запропонувати виплату дивідендів за підсумками 2022 фінансового року в розмірі 10 ієн на акцію. На пропорційній основі в китайському спільному підприємстві операційний прибуток склав 484,6 млрд ієн, що дорівнює операційній маржі 4,1%, а чистий прибуток1 - 221,9 млрд ієн.

Фінансові показники четвертого кварталу У четвертому кварталі 2022 фінансового року консолідований чистий дохід склав 3,1 трильйона ієн, консолідований операційний прибуток - 87,4 мільярда ієн, а маржа операційного прибутку — 2,8%. Чистий прибуток1 у четвертому кварталі склав 106,9 млрд ієн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, Nissan продовжив збільшувати свій прибуток, зі значним зростанням як консолідованого операційного прибутку, так і чистого прибутку. Прогноз на 2023 фінансовий рік Nissan очікує, що бізнес-середовище продовжуватиме бути несприятливим через невизначені геополітичні ризики, зростання витрат на логістику та енергоносії, глобальний інфляційний тиск та побоювання щодо економічної рецесії.

Однак, спираючись на зміцнений завдяки трансформації бізнесу фундамент, Nissan має намір закріпити зростання операційного прибутку на 38% у 2022 фінансовому році внаслідок підвищення якості продажів, покращення цін на продукцію, подальшого посилення фінансової дисципліни та контролю над постійними витратами. Компанія подала на Токійську фондову біржу наступні прогнози на фінансовий рік. Прогнози на фінансовий рік, що закінчується 31 березня 2024 року, розраховані за методом пайової участі спільного підприємства Nissan в Китаї, такі: Прогноз на 2023 фінансовий рік Основою для звіту є пайова участь у китайському спільному підприємстві2 (ієни в мільярдах) Чистий дохід - 12 400,0 Операційний прибуток - 520,0 Чистий прибуток1 - 315,0

Коментуючи результати, президент і CEO Nissan Макото Учіда зазначив: "У 2022 фінансовому році компанія Nissan досягла значного річного зростання операційного прибутку в непростому бізнес-середовищі. Це результат наших зусиль, що спрямовані на неухильне зміцнення фундаменту нашого бізнесу завдяки Nissan NEXT. Попри те, що бізнес-середовище у 2023 фінансовому році, останньому році реалізації Nissan NEXT, як очікується, стане ще складнішим, ми прагнемо і надалі підвищувати прибутковість за рахунок конкурентоспроможності продукції та структури прибутку, які ми зміцнили завдяки трансформації нашого бізнесу. Ми також складемо середньостроковий план перетворення Nissan на справді здорову та стійку компанію, спрямований на досягнення сталого розвитку та фінансової стабільності".

John Dou