Нідерланди повернуть колишнім колоніям викрадені культурні об’єкти

11 февраля 16:53NK

Уряд Нідерландів поверне культурні об’єкти колоніального періоду країнам, з яких вони були вивезені. Таке рішення прийнято на основі рекомендацій експертів з провідних музеїв країни, пише Artnet.

У 2020 році фахівці опублікували звіт, в якому йшлося, що серед експонатів найбільших музеїв Нідерландів перебувають сотні тисяч об’єктів, ймовірно викрадених у колишніх колоній. Серед експонатів – предмети мистецтва, ювелірні вироби, релігійні та історичні об’єкти.

Експерти рекомендували визнати історичну несправедливість і повернути колишнім колоніям ці артефакти. У свою чергу уряд країни підтримав таку ініціативу, заявивши, що в колоніальну епоху культурні об’єкти були фактично вкрадені. Міністр освіти, культури і науки Інгрід ван Енгельшовен підкреслила, що у державній колекції Нідерландів немає місця для предметів культурної спадщини, отриманих в результаті крадіжок. Тому якщо країна захоче їх повернути, Нідерланди повернуть їх.

Наразі відомо, що уряд країни має намір співпрацювати з представниками Індонезії, Сурінаму і територій Нідерландів в Карибському басейні, щоб досліджувати колекції колоніальної епохи і виявити викрадені артефакти.