Незалежність Шотландії підтримує рекордна кількість шотландців

16 октября 13:31NK

Незалежність Шотландії від Великої Британії підтримує рекордна кількість шотландців. Про це свідчать результати опитування Ipsos MORI, повідомляє Politico.

Згідно з даними соцопитування, близько 58% респондентів, готових взяти участь у голосуванні, заявили, що підтримують незалежність Шотландії. При цьому 42% виступили за збереження Шотландії у складі Великої Британії.

У той же час, на референдумі про незалежність 2014 року прихильники незалежності програли з 45% голосів проти 55%, які виступили проти відокремлення.

Відзначимо, що підтримка незалежності Шотландії зросла на тлі пандемії коронавірусу, коли багато шотландців вважають, що уряд в Единбурзі краще справляється з кризою, ніж уряд Бориса Джонсона.

Соцопитування також показало, що до першого міністра Шотландії Ніколе Старджен позитивно ставляться понад дві третини шотландців, тоді як до Бориса Джонсона негативно ставляться три чверті.

Нагадаємо, що в Шотландії готують новий проект референдуму про незалежність. Законопроект розробляють вже зараз, але розраховують, що прийме його парламент наступного скликання.

У листопаді 2019 року в Глазго відбувся марш на підтримку незалежності Шотландії, в якому взяли участь близько 20 тисяч осіб.