Нацбанк покращив оцінку спаду ВВП України у І кв.-2021 до 0,1%

30 января 14:11NK

Національний банк України (НБУ) поліпшив оцінку спаду валового внутрішнього продукту України (ВВП) за підсумками січня-березня 2021 року до 0,1% порівняно з 1,9% у жовтневому прогнозі і прогнозує зростання економіки на 11,3 % ВВП у квітні-червні цього року (раніше очікувалося 9,5%).

"У 2021 році економіка майже надолужить втрати від коронакризи - ВВП України виросте на 4,2%. Головною рушійною силою залишатиметься стійкий внутрішній попит, обумовлений подальшим збільшенням реальних доходів громадян", - повідомив центробанк в інфляційному звіті, розміщеному на сайті регулятора в п'ятницю ввечері.

Згідно з прогнозами у січневому інфляційному звіті, НБУ також очікує зростання економіки на 3,5% і 2,6% ВВП у липні-вересні і жовтні-грудні 2021-го, тоді в жовтні ці показники прогнозувалися на рівні 4,6% і 4, 4% ВВП.

"Для підтримки населення і швидкого відновлення економіки уряд збереже значний рівень дефіциту бюджету (4,5% від ВВП) і в поточному році. Однак потреби в фіскальних стимулах будуть поступово зменшуватися, адже економіка повернеться до стійкого зростання", - зазначив центробанк.